ייעוץ סביבתי

ב"שדות" אנחנו מבינים שהעולם משתנה מיום ליום, צריך לפתח תשתיות, לבנות מגורים ולתכנן קדימה לשנים רבות. המטרה שלנו היא לשמור על שיווי המשקל המדויק בין פיתוח לשימור - לקדם את התכנית ביעילות  אך לעשות זאת באופן המיטבי שיגן על הסביבה.

ייעוץ סביבתי ותכנון סביבתי מושכלים, מטרתם לווסת את השפעת האדם על הסביבה ולאזן בין השאיפה המתמדת לפיתוח לבין שמירה על סביבה בריאה ומערכות אקולוגיות מתפקדות.

ככלל, מומלץ לשלב יועץ סביבתי מנוסה כבר מתחילת הדרך. יועץ סביבתי יודע לסייע ליזם על ידי ניווט בין "החסמים" הסטטוטוריים מחד ומאידך לסייע ביצירת תכנית שפגיעתה בסביבה תהיה מועטה.

על לקוחותינו נמנים משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, משרדי אדריכלים וניהול פרויקטים, יזמים פרטיים ועוד, להלן השירותים אותם אנו מציעים ללקוחותינו בתחום הייעוץ הסביבתי:

ייעוץ סביבתי. תכנון סביבתי. תסקיר השפעה על הסביבה, ייעוץ סביבתי. תכנון סביבתי, תסקיר השפעה על הסביבה, חוות דעת סביבתית, שטחים פתוחים

ליווי תכנון - אנו נותנים שירותי ייעוץ סביבתי משלב התכנון המקדים ועד לאישור התוכנית, כולל מענה על התנגדויות וניהול כל היועצים הרלוונטיים. אנו משמשים כמתכנני סביבה לשכונות מגורים, אזורי תעשייה, תכניות מתאר למושבים וקיבוצים וכדומה תוך מתן מענה על כל צרכי הלקוח.

נספחים סביבתיים, תסקירי השפעה על הסביבה וחוות דעת סביבתיות לתב"ע - תכניות חדשות של תשתיות, מגורים, תעשייה, תחבורה וכדומה, מחויבות בבחינת ההשפעות הסביבתיות שלהן באמצעות נספח סביבתי. אנו מכינים נספחים סביבתיים בכל התחומים, תוך הפעלת יועצים מומחים.

חוות דעת אקולוגיות - ביצוע סקר אקולוגי והכנת חוו"ד אקולוגית נדרשים כאשר יש סכנת פגיעה במערכות אקולוגיות רגישות בסיבת התכנית, יצירת השפעות שוליים של התכנית, חסימת מסדרון אקולוגי וכדומה. 

שטחים פתוחים אנו מבצעים סקרים גיאוגרפיים מבוססי GIS. בתחומי איתור פסולת, שבילי אופניים, שטחים ירוקים ערכיים וכדומה.  

הצללות - טכנולוגיה חדישה מאפשרת לנו לבחון היבטי הצללה של בניינים גבוהים במהירות ובדיוק רבים.

המערכת שלנו פועלת בסביבת 3D ומתממשקת עם מערכות המידע הגיאוגרפיות איתן אנו עובדים.